SİMA ilə “Premium Bank” tərəfdaş oldu
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA – bulud əsaslı yeni nəsil rəqəmsal imzanın tərəfdaş qurumların sistemlərinə inteqrasiya prosesi davam edir.
Növbəti inteqrasiya prosesi “Premium Bank”ın sistemində reallaşdı və beləliklə, SİMA ilə sözügedən bank tərəfdaş oldu. Tərəfdaşlığa əsasən “Premium Bank”ın mobil tətbiqi üzərindən sənədlərin SİMA ilə imzalanması mümkün oldu. Bu da müştərilərə banka gəlmədən, zaman itkisinə yol vermədən müqavilələri imzalamağa imkan verir.
SİMA vasitəsilə bank xidmətləri ilə yanaşı, digər sahələr üzrə də elektron xidmətlərdən yararlanmaq mümkündür. Bunlara rəqəmsal dövlət, BOKT, sığorta, mobil operatorlar, elektronika, məişət, TV və internet provayderlər, bir sözlə, imza tətbiq olunan bütün sahələr daxildir.
Yeni nəsil rəqəmsal imzanın həm vətəndaşlar, həm də xidmət təklif edənlər üçün bir sıra üstünlükləri var. Maliyyə xərclərinin azaldılması və vaxt itkisinin qarşısının alınması isə hər iki seqment üzrə xüsusi üstünlüklər yaradır. Bundan əlavə, SİMA-nın istənilən sistemə inteqrasiya oluna bilməsi, eləcə də avtomatlaşdırma istifadəçilər üçün sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı da qazandırır.
Mobil tətbiqlə işləyən imzanı əldə etmək üçün SİMA tətbiqini mobil cihaza yükləmək və bir dəfə qeydiyyatdan keçmək kifayətdir. Rəqəmsal xidmətlərə əlçatanlığı artıran imzanın ölkəmizdə biznes proseslərini sürətləndirəcəyi gözlənilir.
SİMA rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı şirkətin rəsmi saytından və “157” “AzInTelecom” Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə edə bilərsiniz.

SİMA и Premium Bank становятся партнёрами
Продолжается процесс интеграции SİMA – облачной цифровой подписи нового поколения, созданной подведомственным Министерству цифрового развития и транспорта ООО “AzInTelecom” – с системами партнерских организаций.
Очередная интеграция проведена с системой Premium Bank и, таким образом, SİMA и упомянутый банк начали партнёрство, в рамках которого теперь возможно подписывать документы подписью SİMA посредством мобильного приложения Premium Bank. Это, в свою очередь, позволит клиентам подписывать договоры, не приходя в банк и не теряя времени.
Подпись SİMA можно использовать для получения не только банковских, но и иных электронных услуг: цифрового государства, НБКО, страховых, мобильных операторов, магазинов электроники и бытовой техники, провайдеров телевизионных услуг и интернета… одним словом, подпись работает во всех подходящих для её применения областях.
Цифровая подпись нового поколения даёт ряд преимуществ и гражданам, и тем, кто предлагает свои услуги. Особая выгода для обеих сторон заключается в сокращении финансовых затрат и предотвращении потерь времени. К тому же, SİMA может быть интегрирована в любую систему, а также её автоматизация дают пользователям возможность быстро поставить любое количество подписей.
Для получения действующей посредством мобильного приложения подписи достаточно установить мобильное приложение SİMA на мобильном устройстве и пройти разовую регистрацию. Ожидается, что эта подпись, увеличивающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Больше сведений о цифровой подписи SİMA предоставлены на официальном сайте компании; их также можно получить, связавшись с Колл-центром AzInTelecom по номеру 157.