"Premium Bank" ASC plastik kartından istifadə etməklə Siz “SMS – xəbərdarlıq” xidmətinə qoşula bilərsiniz. Xidmətin aylıq dəyəri 0.90 AZN təşkil edir.
Qoşulmaq üçün Sizə bank ofisi və ya operatora müraciət etmək lazım gəlməyəcək. Siz “SMS – xəbərdarlıq” xidmətinə Bakı şəhəri və Azərbaycan Respublikasının regionlarında Azərikart tərəfindən xidmət olunan istənilən bankomatdan qoşula bilərsiniz.
“SMS – xəbərdarlıq” xidməti Sizə olduğunuz yerdən asılı olmayaraq, sutkanın 24 saatı ərzində real zaman rejimində plastik kart hesabında vəsaitin hərəkətinə nəzarət etmək və vəsaitinizi kart vasitələrinin sanksiyalaşdırılmamış istifadəsindən müdafiə etməyə imkan verəcək.
Xidmətə istənilən mobil operator abunəçiləri qoşula bilər.
Bankomat vasitəsilə “SMS – xəbərdarlıq” xidmətinə qoşulma prosesi:
Kartı bankomata daxil edərək PİN-kodu yığıb dil seçimini edin;
Əsas menyuda “XİDMƏTLƏR” bəndini seçin;
“XİDMƏTLƏR” menyusunda «SMS – xəbərdarlıq» bəndini seçin;
Növbəti pəncərədə “SMS – xəbərdarlığın” göndəriləcəyi telefon nömrəsini daxil edin, daxil edilmiş nömrənin düzgünlüyünü təsdiq etmək üçün mobil nömrənizi təkrar daxil etməli olacaqsınız.
“SMS – xəbərdarlıq” xidməti qoşuldu.
Hər şeyi düzgün etsəniz, telefonunuza SMS – təsdiq gələcək. SMS – təsdiq gəlmədikdə, Siz Azericard-ın müştəri dəstəyi xidməti və ya bankın Plastik Kartlar şöbəsinə müraciət etməlisiniz.

Используя пластиковую карту "Premium Bank" ОАО Вы сможете подключиться к услуге SMS – оповещения.Ежемесячная оплата за услугу составляет 0.90 АЗН.
Вам не придется обращаться в офис банка или оператора для подключения. Вы сможете подключиться к услуге “SMS – оповещение” с любого банкомата обслуживающегося в Азерикарте города Баку и регионов Азербайджанской Республики.
Услуга “SMS – оповещение” позволит Вам, контролировать движение средств по счету пластиковой карты в режиме реального времени, не зависимо от местонахождения 24 часа в сутки и защитить Ваши средства от несанкционированного использования карточных средств.
К услуге можно подключиться, являясь  абонентом любых мобильных операторов связи.
Процесс подключения к услуге “SMS – оповещение” посредством банкомата:
Введите карту в банкомат и набирая Ваш пин код выберите язык;
В главном меню на табло банкомата, выберите пунк «УСЛУГИ»
В меню «УСЛУГИ» выбираете пункт «SMS – оповещение»
В следующем Окне вводим номер телефона, на который будут поступать “SMS – оповещение”, для подтверждения правильности введённого номера вводим повторно номер телефона.
Услуга “SMS – оповещение” подключена.
Если вы все сделали верно, то на Ваш номер поступит SMS–подтверждение. Если SMS–подтверждение не доставлено, Вам необходимо обратиться в службу клиентской поддержки Azericard-а, или в отдел Пластиковых Карт банка.