Yeniliklərlə daha da Güvənliyik!
“Bank Silk Vey”Açıq Səhmdar Cəmiyyəti artıq “Premium Bank” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti  adı altında xidmətinizdədir.
Son illərdə bir çox yeniliklərə və iri həcmli layihələrə imza ataraq sürətlə inkişaf edən, Bank və maliyyə sektorunda özünəməxsus yeri ilə geniş müştəri kütləsinə sahib olan “Bank Silk Vey” ASC bu ənənəyə sadiq qalaraq növbəti yeniliyə addım atmış, adının dəyişdirilməsinə qərar vermişdir. Belə ki, “Bank Silk Vey”Açıq Səhmdar Cəmiyyəti artıq “Premium Bank” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti  adı altında fəaliyyətini davam etdirir.
Bankın Müşahidə Şurasının Sədri cənab Elçin Əhmədov öz müsahibəsində bu barədə açıqlama verərək bildirdi ki, hər zaman əsas prioriteti keyfiyyətli xidmət, müştəri məmnuniyyəti və yeniliklərə inteqrasiya etmək olan “Bank Silk Vey” ASC-nin bu addımı da  onun daim inkişafda olmasının bariz nümunəsidir. Uzun müddət fəaliyyət istiqamətinin bilavasitə nəqliyyat sektoruna yönəlməsinə baxmayaraq bankımız, son illərdə təqdirəlayiq xidmət və yeni məhsulları ilə geniş müştəri kütləsinin ürəyini fəth etmiş, “Bizimlə Güvənlidir” şüarı altında özünəməxsus yerini qazanmışdır. Bütün bu hallar da sağlam və işgüzar komanda ilə çalışan Bank rəhbərliyinin özünə olan inamını artırmış, Bankın, dünya bankları, maliyyə sektorları sıralarında yeni ad altında addımlamasına və əməkdaşlığını davam etdirməsinə təkan vermişdir. Biz əminik ki, yeni adımız xidmət və rentabellik səviyyəmizin inkişafına, çoxşaxəli partnyorluq əlaqələrinin qurulmasına, işgüzar nüfuzumuzun artırılmasına, maliyyə potensialımızın güclənməsinə öz töhfəsini verəcək və bizim müştərilərimizə “Bizimlə daha da Güvənli” olacaqdır.
Hörmətli müştərilərimiz,
Nəzərinizə çatdırmaq istərdik ki, 23 noyabr 2018-ci il tarixindən etibarən “Bank Silk Vey” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti, “Premium Bank” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti  adı altında fəaliyyətini davam etdirəcəkdir.
Bankın adının dəyişməsi onu müştərilər, əməkdaşlıq etdiyi tərəflər qarşısında yaranmış hüquq və öhdəliklərdən azad etmir, istifadədə olan kart məhsullarının xidmətini dayandırmır və bankın rekvizitləri (VÖEN, SWIFT kod, müxbir hesab, ünvan, əlaqə nömrələri və sair) dəyişməz olaraq saxlanılır.

С инновациями надежнее
Открытое акционерное общество «Bank Silk Way» теперь к вашим услугам под названием Открытое акционерное общество «Премиум Банк»
Быстро развивающийся и имеющий свое место в банковском и финансовом секторах "Bank Silk Way", внедривший в последние годы ряд инноваций и реализовавший крупномасштабные проекты, оставаясь приверженным своей традиции, сделал шаг к очередной инновации и решил сменить свое название. Так, Открытое акционерное общество «Bank Silk Way» продолжает функционировать под фирменным наименованием Открытое акционерное общество «Премиум Банк».
Председатель Наблюдательного совета Банка г-н Эльчин Ахмедов заявил в своем интервью, что этот шаг ОАО "Bank Silk Way", приоритетом которого всегда являлось качественное обслуживание, удовлетворенность клиентов и интеграция инноваций, также является ярким примером его непрерывного развития. Несмотря на то, что долгое время направлением деятельности Банка был транспортный сектор, в последние годы наш банк завоевал сердце широкой аудитории благодаря ценным банковским продуктам и услугам, а также завоевало особое место под девизом «С нами надежнее». Все это повысило уверенность в себе руководства Банка, которое работает вместе с хорошей и деловой командой, побудило Банк функционировать под новым фирменным наименованием в финансовом секторе и рядах мировых банков, а также продолжить сотрудничество с ними. Мы уверены, что наше новое фирменное наименование будет способствовать повышению уровня наших услуг и рентабельности, построению многосторонних партнерских отношений, улучшению нашей деловой репутации, укреплению нашего финансового потенциала, и что нашим клиентам будет «c нами еще надежнее».
Хотелось бы довести до вашего сведения, что с 23 ноября 2018 года Открытое акционерное общество «Bank Silk Way» продолжит функционировать под фирменным наименованием Открытое акционерное общество «Премиум Банк».
Изменение наименования Банка не прекращает и не изменяет прав и обязанностей Банка по отношению к своим клиентам и контрагентам, не прекращает услугу используемых карточных продуктов. Также изменение наименования не влечет за собой изменения реквизитов Банка (ИНН, SWIFT код, корреспондентского счета, его адреса, телефонов и т.д.).
Дорогие клиенты! Мы с нетерпением ждем вас, чтобы сделать шаг к инновациям под новым фирменным наименованием!